Sažetak utakmice: 21. kolo 3. HNL Zapad – Opatija – Segesta 2:0

Strijelci: 1:0 Matovina (10-11m), 2:0 Lazić (58)

Žuti kartoni: Bae, Vlatković, Lazić, Kovačević (Opatija), Handanović, Garba, Korečić (Segesta)

OPATIJA: Lovrić, Bae, Lucić, Cvetković, Matovina, T. Rudan (60 Pejanović), Šolić (58 Kovačević), Ugrina, Kovačević (46 J. Rudan), Lazić, Vlatković

SEGESTA: Moštak, Korečić, Kožić, Lovrić, Golić, Alapić (61 Sertić), Hrnčević, Vranić, Handanović (46 Abramović), Križe, Garba (61 Bukovec)

Momčad Segeste na put u Opatiju otišla je nakon dva uzastopna remija i to protiv odličnih ekipa Udarnika iz Kurilovca i Maksimira. Iako je Nk Opatija drugoplasirana momčad na ljestvici, na gostovanje se ne odlazi sa spuštenim kopljima, već se gajio puni optimizam temeljen na dobroj formi iz posljednja dva prvenstvena kola. I tako je utakmica i počela te Segestaši već u prvom napadu stvaraju 100 postotnu priliku pred golom domaćina. Samo je sreća i spretnost domaćeg braniča Bae Juneryeola spriječila rano vodstvo gostiju. Segesta nastavlja sa dobrom i čvrstom igrom te u nekoliko navrata dolazi pred 16-erac i stvara pritisak na polovici domaćina. Međutim kvalitetna i iskusna momčad Opatije u svom prvom ozbiljnijem napadu u 10-oj minuti dolazi do kaznenog udarca. Nakon ubačaja sa lijeve strane, igrač Segeste Handanović nesmotreno igra rukom u vlastitom kaznenom prostoru i sudac Čalić pokazuje na bijelu točku. Siguran izvođač za domaće bio je Matovina.
Rani zgoditak nije poljuljao Segestaše i do kraja poluvremena gledamo čvrstu i dobru utakmicu sa nekoliko prilika na obje strane.
U poluvremenu u svlačionici Segeste ostao je Handanović, a u igru ušao potentni mladi junior Abramović. Trener Buinac zaigrao je sa njim u samoj špici napada dok je Hrnčević zarotiran na pozciju Handanoviča na lijevom krilu. I u drugom dijelu utakmica je bila prava prvenstvena, sa nekoliko čvrstih startova domaćih igrača koji su jasno pokazali da neće dopustiti lagane prolaze protivnika na vlastitom terenu.
Jedan takav pogibeljan start napravio je već spomenuti igrač Opatije Bae Junryeol na Hrnčeviću i tu dolazimo do prve sporne situacije na susretu. Bae već ima žuti karton od ranije i sudac Čalić mu oprašta drugi žuti odnosno isključenje iako prekrašaj spada u onu takozvanu kategoriju „za zatvor“.
U 58. Minuti nakon jedne brze akcije domaćih, Lazić ulazi u šesnaesterac Segeste i silovito, lijevom nogom pogađa u gornji kut vratara Moštaka. Bio je to lijep pogodak za vodstvo Opatije od 2:0.
U 64. Minuti dolazimo do druge iznimno sporne situacije na utakmici. Naime, igrač Segeste Antonio Hrnčević, oslobađa se stopera domaćih te ulazi u 16 metara  sam oči u oči sa vratarom Lovrićem. Protivnički igrač uklizuje mu s leđa te ga ruši s obje noge. Bio je to klasični jedanesterac u kojem nema ama baš ništa sporno, ali sudac Čalić iz svima nepoznatog razloga ne pokazuje na kazneni udarac. Ovdje moramo reći kako se svi slažu da je penal bio više nego očit i Segesta je u tom slučaju jako oštećena. Igrala se 64. Minuta i u slučaju realizacije penala imali bi opet aktivan rezultat. Treba naglasiti i da je delegat utakmice u zapisniku nakon utakmice upravo naveo ovu situaciju kao spornu.

Nakon toga teško se psihički bilo vratiti i utakmica do kraja prolazi u nervozi i isprekidanosti, a dokaz za to je i zapisnik o kartonima sa utakmice. 4 igrača Opatije dobila su žuti karton za preoštar start, a 3 igrača segeste za nesportsko ponašanje – prigovor na odluku suca. Bilo je tu još nekoliko vrlo oštrih startova domaćih koje glavni sudac nije želio sankcionirati kartonima, a svakako je trebao.

Do kraja iskusna i kvalitetna momčad Opatije rutinirano privodi utakmicu kraju pri tom stvorivši još pokoju priliku za pogodak.
Na kraju treba čestitati ekipi Opatije koja je zaista dobra i kvalitetna, ali isto tako i Segestašima koji su pokazali iznimno zalaganje, borbenost i želju da naprave nešto više na ovoj utakmici.
Žalosna je činjenica da sav trud tih momaka, sav trud uprave da im osigura koliko toliko kvalitetne uvjete rada, pokvare ljudi zbog kojih se nogomet ne igra i koji bi tu trebali biti da dijele pravdu, a ne da tu istu pravdu opstruiraju. Mi ćemo i dalje marljivo raditi, trenirati i boriti se, a onima koji nemaju obraza to poštivati neka ide na dušu ili neka im služi na čast.