Sažetak utakmice: 22. kolo 3. HNL Zapad – Segesta – Rudar 4:2

SISAK – Gradski stadion – GLEDATELJA: 100

TREĆA HNL ZAPAD – 22. KOLO – SUDAC: Vlatko Jurešić (Zagreb)

SEGESTA – RUDAR 4:2 (2:2)

Strijelci: 0:1 Macan 2′, 1:1 Hrnčević 24′, 1:2 Macan 39′, 2:2 Galonja 45′, 3:2 Abramović 52′, 4:2 Handanović 84

Žuti kartoni: Popović (Segesta), Marić, Jašarević (Rudar)

SEGESTA: Moštak, Korečić, Galonja (od 83. Bukovec), Lovrić, Križe, Hrnčević (od 46. Abramović), Golić, Vranić, Popović, Sertić, Handanović (od 88. Malbašić)
Trener: Zoran Buinac

RUDAR: Pavlić, Bilić, Marić (od 72. Kozić), Perković (od 68. Maksenčuk), Macan, Juričić, Licul (od 72. Fejzić), Hasanbegović, Dadić, Mehić, Jašarević
Trener: Zoran Peruško

Svoju treću domaćinsku utakmicu ovog proljeća, Stara Dama odigrala je protiv NK Rudara iz Labina.
Po idealnim vremenskim uvjetima i savršeno pripremljenom travnjaku Gradskog stadiona u Sisku, gledatelji su mogli uživati u vrhunskoj nogometnoj poslastici.

Nije sve počelo kako treba za Segestu. Već u drugoj minuti mladi junior Galonja, kojem je ovo prvi start za seniorsku ekipu, čini veliku pogrešku i predaje jednu loptu na sredini terena protivničkim igračima. Gosti takav poklon ne propuštaju i preko izvrsnog Macana šokiraju Segestu i dolaze u rano vodstvo.
Međutim, to nije obeshrabrilo momčad Segeste pa su nakon primljenog pogotka uzeli posjed lopte i zagospodarili terenom. Iz većeg posjeda redaju se prilike i u 24. minuti jednu takvu u  maniri rasnog strijelca realizira iskusni Hrnčević na odlično dodavanje kapetana Lovrića.

Segesta je nakon izjednačenja nastavila sa dobrom igrom i stvaranjem prilika, ali onda slijedi novi šok. U 39. minuti nakon jedne duge dijagonale, lijevokrilni napadač Rudara neometano prima loptu i asistira Macanu koji zabija svoj drugi pogodak na utakmici.

Ni ovog puta Segesta nije pokleknula i u samom finišu poluvremena Galonja se iskupio za grešku kod prvog gola i glavom pogodio suprotne rašlje vratara Pavlića.
Domaći su furiozno krenuli u nastavak i u 52. minuti gledamo potez utakmice. Opet junior, ali ovoga puta Karlo Abramović koji je u poluvremenu zamijenio ozlijeđenog Hrnčevića, u šesnaestrcu Rudara fantastično prima loptu na prsa te prekrasnim lobom matira vratara gostiju. Abramović je ponovo pokazao svu raskoš svoga talenta u ovoj akciji.

Dalo je to krila Segestašima i do kraja susreta stvaraju još nekoliko 100 postotnih prilika za pogodak. U 84. minuti Handanović zabija za 4:2 i stavlja točku na i ove utakmice koja s pravom budi optimizam i zadovoljstvo kod trenera Buinca i svih navijača najstarijega hrvatskog nogometnog kluba.

I na kraju, nažalost ne možemo prešutiti, i moramo se usprkos pobjedi ponovo osvrnuti na suđenje.
Naime, ponovo je glavni sudac utakmice počinio nekoliko kardinalnih grešaka na račun Segeste koje samo srećom nisu utjecale na konačan ishod utakmice kao što je to bio slučaj u Opatiji.
Izdvojit ćemo 3 detalja u kojima je domaćim teško oštećen.
U 11. minuti kod vodstva gostiju 1:0, klasičan jedanaesterac  (gotovo isto kao i u Opatiji) na Hrnčeviću. Ulazi u kazneni prostor, ide gotovo sam na golmana,a protivnički igrač ga ruši sa leđa sa dvije noge. Neosporni penal po svim kriterijima suđenja

U 42. minuti kod vodstva gostiju 2:1, očito igranje rukom gostujućeg igrača u svom šesnaestercu , zaustavljena lopta koja je išla prema igraču Segeste  u izglednoj prilici za postizanje pogotka. Podsjetit ćemo da je protiv Segeste samo kolo ranije u Opatiji dosuđen penal nakon igranja rukom Handanovića koje je bilo znatno bezazlenije od situacije sa ove utakmice.

U samom finišu poluvremena oštar start protivničkog stopera na Hrnčeviću nije sankcioniran žutim kartonom. Koliko je prekršaj bio žustar govori činjenica da je Hrnčević iznesen sa terena sa ozbiljnom ozljedom. Žalosno je da se sve odigralo na svega nekoliko metara od glavnog suca.
Žao nam je što nakon jedne ovakve ljepotice od utakmice moramo pisati i o ovakvim stvarima, ali to se ponavlja iz kola u kolo i nećemo i ne želimo šutjeti kad nam netko pokušava uništiti sav trud i napore koje ulažemo da bi nam voljeni klub funkcionirao i dalje dostojno konkurirao u borbi za ostanak u ligi.