Sažetak utakmice: 26. kolo 3. HNL Zapad – Segesta – Trnje 2:0

TREĆA HNL ZAPAD – 26. KOLO – SUDAC: Matija Pajvot (Vrbovec)

1:0 Hrnčević 27′, 2:0 Hrnčević 75′

SEGESTA: Skender, Golić, Križe, Sertić, Vranić, Garba (od 87. Damjanović), Lovrić, Abramović, Alapić (od 68. Popović), Hrnčević (od 82. Malbašić), Kožić
Trener: Zoran Buinac

TRNJE: Gudelj, Špišić, Vukadin, Babok, Jurač, Stojkoski (od 46. Fostač), Slatina, Cindrić, Zubak (od 78. Poldrugač), Radić, Matteoni (od 68. Vlak)

Po mnogočemu jednu od najvažnijih utakmica sezone Segesta je odigrala po idealnom vremenu  i bila nadahnuta, borbena i više željna pobjede od svog protivnika. Bio je to susret koji je još jednom potvrdio kako su crveno – bijeli ovog proljeća puno bolja momčad nego jesenas, a to potvrđuje i činjenica da je Segesta sa ovom pobjedom već osvojila jednak broj bodova u proljetnom kao u cijelom jesenskom dijelu prvenstva.
Od samog početka vidjelo se kako Segestaši dobro stoje na terenu i kontroliraju posjed, a u obrani odlično neutraliziraju pokušaje gostiju da dugim loptama nešto naprave.

U 27′ minuti iz jedne brze akcije lopta dolazi do izvrsnog Hrnčeviča koji ulazi u kazneni prostor i manirom rasnog strijelca, lijevom nogom pogađa suprotni kut vratara Gudelja. Nakon gola do kraja poluvremena, a i gotovo cijelo drugo poluvrijeme gledamo dobru utakmicu u kojoj su obje momčadi imale svoje prilike. Treba svakako istaknuti i golmana domaćih Skendera koji je sa nekoliko izvrsnih obrana sačuvao svoju mrežu.
U 75′ minuti nakon dobre kombinatorike igrača Segeste na sredini terena i brzog prijenosa,  izigrana je obrana Trnja i Hrnčević sa nekoliko metara ponovo pogađa mrežu gostiju. Bilo je to 2:0 i potvrda važne pobjede Segeste protiv izravnog protivnika u borbi za ostanak u 3 HNL Zapad.

Posebno raduje što se svih 90 minuta mogao vidjeti odličan pristup, želja i borbenost. Neki igrači su odigrali svoje najbolje partije ove sezone i sa ovakvom formom imamo se pravo nadati da ćemo voditi borbu  do samoga kraja i na kraju se i izboriti za ostanak u ligi.
Također moramo istaknuti jednu važnu činjenicu, a to je da je Segesta utakmicu završila sa 5 igrača iz kategorije “do 21 godine”, odnosno trojicom igrača koji još nastupaju za juniorsku momčad.